Fubang je profesionální výrobce specializující se na návrh, výrobu a prodej řetězů z nerezové oceli.
Naše přesné válečkové řetězy řady A s krátkým roztečí splňují různé mezinárodní normy a jsou vyrá...
See DetailsŘetízek č. 40 není čtyřicátou velikostí v řadě. The first digit is read as eighths of an inch, so number 40 carries a 1/2 inch pitch, number 60 a 3/4 inch pitch, and number 100 a 1-1/4 inch pitch. Buyers who assume the numbers run in sequence order a chain that will not seat on the sprocket already bolted to the gearbox, and on a line that has to restart the same shift, that mistake is expensive. Zbytek kódu válečkového řetězu ANSI je stejně doslovný a jeho dekódování trvá asi minutu.
Číslo válečkového řetězu ANSI kóduje rozteč v osminách palce v jeho úvodních číslicích a variantu válečku a šířky v poslední číslici.
válečkový řetěz ANSI: a roller chain built to ASME B29.1, dimensioned in inches, where pitch is the centre-to-centre distance between adjacent pins and the roller diameter is controlled so the chain articulates correctly on a standard sprocket tooth form.
Dvě pravidla pokrývají téměř každou velikost, se kterou se setkáte v závodě nebo katalogu dílů:
To je důvod, proč č. 25 a č. 35 sedí vedle 40 a 50 spíše než uvnitř sekvence. Jsou to nezávislá hřiště se svými vlastními rodinami ozubených kol, nikoli kroky v progresi. It is also why a 40 from one supplier should dimensionally match a 40 from another: the standard fixes pitch, roller diameter and inner width, not just the label.
Přesné válečkové řetězy s krátkou roztečí, řada A Standardizované válečkové řetězy řady A s uvedenou roztečí, průměrem válečku a vnitřní šířkou, které pomáhají sladit stávající pohon před výměnou. Zobrazit produkt → O tom, zda bude řetěz běžet na stávajícím pohonu, rozhodují tři rozměry: rozteč, průměr válečku a vnitřní šířka.
Pitch dostane řetěz na ozubené kolo. Roller diameter decides whether it rolls cleanly through the tooth root or scrapes against it, and inner width decides whether the teeth fit between the plates. Řetěz se může shodovat na stoupání a přesto selže na zbývajících dvou, což je přesně to, jak se levná náhražka změní v problém s opotřebením o šest týdnů později.
| Řetěz č. | Pitch (in) | Váleček prům. (v) | Vnitřní šířka (in) | Typická pevnost v tahu (lbf) |
| 25 | 0.250 | 0.130 | 0.125 | 780 |
| 35 | 0.375 | 0.200 | 0.188 | 2 100 |
| 40 | 0.500 | 0.312 | 0.312 | 3 700 |
| 50 | 0.625 | 0.400 | 0.375 | 6 100 |
| 60 | 0.750 | 0.469 | 0.500 | 8 500 |
| 80 | 1.000 | 0.625 | 0.625 | 14 500 |
| 100 | 1.250 | 0.750 | 0.750 | 24 000 |
| 120 | 1.500 | 0.875 | 1.000 | 34 000 |
Opotřebovaný řetěz se nenatahuje rovnoměrně. Prodloužení se objeví jako první při nejvíce zatížených roztečích, takže jediný odečet třmenu na krátkém rozpětí může podhodnotit opotřebení o polovinu.
Změřte deset nebo dvacet roztečí pod mírným napětím a vydělte počtem roztečí, poté porovnejte s nominální hodnotou. Stejná tři měření identifikují neoznačený řetěz: rozteč přes rozpětí, průměr válečku s mikrometrem, vnitřní šířka s třmenem. Metoda funguje stejně spolehlivě na malém konci rozsahu jako na velkém konci a naše Rozpis specifikace č. 25 projde ji pro nejmenší běžnou velikost.
The published tensile strength of an ANSI roller chain is the load at which a new sample breaks in a single pull test, and it is not the load the chain should carry in service.
Most drives are sized with a service factor of roughly six to one against tensile for smooth, continuous duty, and higher where the drive sees shock, reversing or frequent starts. Řetěz č. 40 s jmenovitou hmotností téměř 3 700 lbf tedy přistane kolem 600 lbf pracovního zatížení před jakoukoli korekcí pro danou aplikaci.
Typická pevnost v tahu podle velikosti, uhlíková ocel s jedním pramenem
The failure mode that actually retires a chain is usually fatigue cracking of the plates around the pin holes, or plain pin and bushing wear, not a clean tensile break. Proto brokování destiček a předtahování sestavené řetězové hmoty způsobem, který vyšší katalogové číslo nezachytí. Předem natažený řetízek vydrží sezonu; neošetřený potřebuje do měsíce znovu napnutí.
An ANSI chain and a BS or ISO chain of the same pitch are not interchangeable, because roller diameter and inner width differ even when the pitch matches.
Klasická kolize je ANSI 40 proti ISO 08B. Oba mají rozteč 12,70 mm. Válec ANSI 40 má 7,92 mm proti 8,51 mm na 08B a vnitřní šířky se také liší, 7,85 mm proti 7,75 mm. The chain hangs on the sprocket anyway, which is what makes the error so common, and then it wears the tooth flanks because the roller sits too high in the root.
Změřte válec, než se domníváte, že řetěz je zaměnitelný. Přizpůsobení výšek je nejméně spolehlivým dostupným potvrzením.
Sprockets have to match the chain family, and the tooth count has to match the ratio the drive needs, so the two decisions belong in the same conversation. naše
Zakázková ozubená kola odpovídající rodinám řetězů Sprockets in A, B, C and D types, customizable in dimensions and tooth profiles, with stainless steel options and matching chain families for replacements. Zobrazit produkt → rozsah je zkrácen na stejné standardy jako řetězy, což odstraňuje jednu proměnnou z náhradní zakázky.
Standard ANSI roller chain is carbon steel, and it survives washdown, food contact or coastal air only when pins, bushings and plates are a stainless grade matched to the chemistry of the environment.
Výběr třídy není luxusní upgrade. It is a chemistry decision, and picking one grade too low is the most common reason a stainless chain underperforms its carbon equivalent in the same duty.
Nerez není upgrade ve všech směrech. Vyměňuje pevnost v tahu a únavě za odolnost proti korozi, takže nerezový řetěz často potřebuje další velikost, aby unesl stejné zatížení.
Protože se tento kompromis snadno zmýlí, každá zásilka, kterou odesíláme, je před zabalením kontrolována na tah a tvrdost na zkušební stolici; a výrobní a testovací proces je zdokumentována stránka po stránce pro kupující, kteří ji potřebují prověřit.
A complete roller chain enquiry states the chain number and standard, the strand count, the length in pitches, and the duty the chain will actually see.
Dodavatelé, kteří obdrží všech pět níže uvedených položek, mohou obvykle zaznamenat nesoulad dříve, než se řetěz přeruší. Dotazy, které obsahují pouze číslo dílu, obvykle končí vrácenou zásilkou.
Všech pět dohromady zabere deset minut sestavení a ušetříte týdny tam a zpět. Podle našich zkušeností jsou poptávky, které dorazí kompletní, také ty, které se instalují bez následného hovoru.
Rychlé odpovědi na otázky, které se nejčastěji objevují při výměně hnacího řetězu, spíše než při navrhování od začátku.
Ne. Oba mají rozteč 12,70 mm, ale válec ANSI 40 měří 7,92 mm oproti 8,51 mm u 08B a liší se také vnitřní šířky. Řetěz může viset na ozubeném kole, přesto nebude správně sedět v kořeni zubu a opotřebí řetězové kolečko rychleji, než by měla kterákoli část.
Measure three things: pitch across ten or twenty pitches under light tension, roller diameter with a micrometer, and inner width between the plates. Compare those figures with a standard size table and the chain number usually resolves in a single pass, including worn chains that read slightly over nominal pitch.
Vyměňte hnací řetěz při prodloužení asi 1,5 procenta, měřeno na rozpětí spíše než na jeden článek. Pomalé, málo zatížené dopravníky často tolerují 2 procenta. If the sprocket teeth are visibly hooked, change the chain and the sprocket together, or the new chain will wear into the old profile within weeks.
Only with a lubricant and re-lubrication routine that matches the wash frequency, and even then corrosion at the pin and bushing joint is likely. Řetěz SS304 nebo SS316, dimenzovaný tak, aby kompenzoval nižší pevnost v tahu, je odolnější odpovědí na pravidelné mytí.